Opublikowano: 1 czerwca, 2026

Sukcesy artystyczne naszych uczennic

Pomimo że rok szkolny zbliża się ku końcowi, nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w różnych konkursach. Tym razem są to sukcesy artystyczne, a osiągnęły je dwie uczennice: Aleksandra Chmielewska z klasy  V, która zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym 'Pocztówka do bohatera". Sukces tym bardziej cieszy, bo na konkurs wpłynęło 160 praz z całego naszego województwa. Ola swoją pocztówkę zadedykowała Irenie Sendlerowej, dziękując jej za uratowanie podczas II wojny światowej ponad 2,5 tys. żydowskich dzieci z getta warszawskiego.
Z kolei Amelia Soja, uczennica klasy VI, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno- Fotograficznego:"Ślady myśli technicznej Stanisława Staszica". Jej niezwykle twórcza i oryginalna praca nawiązywała do działalności naukowej, technicznej, przemysłowej i społecznej Stanisława Staszica oraz jego wpływu na rozwój myśli technicznej.
Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszego rozwijania pasji artystycznych.
Laureatki