Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno-Środowiskowym „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, organizowanym przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Sól Ziemi”.
W konkursie plastycznym uczestniczyli uczniowie z klas V–VI, którzy wykazali się dużą kreatywnością, zaangażowaniem oraz wrażliwością na tematykę przyrodniczą.
Na uroczystą galę finałową, która odbyła się 21 maja 2026 r. w siedzibie PIG-PIB w Kielcach została zaproszona Amelia Soja wraz z opiekunem panią Ewą Jędo. Praca Amelki została wyróżniona a uczennica otrzymała cenne nagrody rzeczowe.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony wysiłek, pomysłowość i piękne prace.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
