Wycieczka do Kielc
2022-06-28 14:50:54


   W dniu 21 czerwca klasa IV udała się na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios, gdzie obejrzeliśmy film pt. "Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore'a".

   Po posiłku udaliśmy się do Centrum Geoedukacji, w którym zwiedzaliśmy w formie gry terenowej wystawę "Podwodna stacja badawcza CHRONOS". Uczestnicy gry w kilkuosobowych grupach, mając do dyspozycji liczne stanowiska interaktywne, dioramy z modelami oraz okazy skał i skamieniałości, poznali historię regionu świętokrzyskiego oraz jego dawnych mieszkańców. Kolejną atrakcją było kino 5D- Kapsuła Czasu, która przeniosła nas wiele milionów lat wstecz. Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura Magia Karmelu, a w niej przeprowadzone warsztaty, podczas których zobaczyliśmy niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia
wyrobów z karmelu oraz sami spróbowaliśmy własnoręcznego wyrobu lizaków. Ostatnim punktem naszej wyprawy był Rezerwat Przyrody Kadzielnia, w którym zobaczyliśmy Skałkę Geologów, amfiteatr oraz przeszliśmy trasę widokową.

Galerię zdjęć można zobaczyć klikając w poniższy link.

 https://drive.google.com/drive/folders/1PqkiuWt5Lj6fJFLbxbBPjp9OadjmNtA1?usp=sharing


http://sprataje.tbu.pl/printnews.php?id=532