Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Środa, 27 września 2023, Do końca roku 95 dni Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wiadomosci

Wyróżnienie literackie

Dodane: demo Data: 2022-06-23 09:37:31 (czytane: 284)  Wersja do druku

    Maja Babiarz- uczennica SP Rataje Słupskie wyróżniona przez Wojewodę świętokrzyskiego w ogólnopolskim konkursie literackim

    15 czerwca br. w Kielcach w Filharmonii Świętokrzyskiej na gali finałowej ogólnopolskiego konkursu literackiego uczennica Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Maja Babiarz odebrała nagrodę z rak wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Nagrodzone zostały również uczennice Oliwia Kierys i Katarzyna Szczepaniak.

   Głównym celem tegorocznej edycji „Tak widzę świat, tak go czuję…” była promocja i wsparcie twórczości literackiej o tematyce związanej z pandemią koronawirusa oraz konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. Przedsięwzięcie miało również za zadanie stworzenie uczestnikom możliwości dopełnienia myśli związanych z życiem codziennym w dobie zagrożenia, rozwijanie umiejętności literackich, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego, a także możliwość debiutu dla nieznanych dotąd autorów. Konkursowym zadaniem było napisanie opowiadania. Jak podkreślono, poziom prac był bardzo wysoki. W konkursie udział wzięli zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy z całej Polski. Maja napisała opowiadanie pt. ”Moja perspektywa”. Bohaterem nagrodzonego tekstu jest chłopiec, który boryka się z problemami współczesnego świata: pandemia, konflikt z rówieśnikami, leczenie z depresji, na koniec wojna w Ukrainie. „Żyjemy w czasach, w których ludzie mogą latać na księżyc, a komputery umieją myśleć. A jednak nadal istnieją choroby, na które nie ma leków, a piekło milionów ludzi może rozpętać jeden człowiek.”- pisze laureatka w końcowej części pracy. Maja była jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu. Gratulacje uczennicy oprócz Wojewody świętokrzyskiego złożył prezes Radia Kielce - Janusz Knap. Praca zostanie opublikowana w specjalnym tomie opowiadań. To dopełnienie do wszystkich gratulacji i nagród, które na zawsze zostawi namacalny ślad i będzie pamiątką na długo dla kolejnych pokoleń. Specjalne podziękowanie otrzymała również Pani Dorota Czub, pod kierunkiem której pisana była praca. Na koniec uczennica oraz polonistka udzieliły wywiadu do Polskiego Radia.

SP Rataje Słupskie

22105_1.jpg 

22106_1.jpg 

22107.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nie przegap!

Kalendarz ważnych wydarzeń

Wróć do góry