Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 22 września 2020, Do końca roku 100 dni Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Dodane: demo Data: 2019-12-11 13:33:06 (czytane: 268)  Wersja do druku

„A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować” – Anna Dymna

   Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

   W tym roku świętowaliśmy 3 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole. Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności. W ramach szkolnych obchodów przygotowano apel, który poprowadziły uczennice klasy 7: Klaudia Dudajek, Kornelia Leżoń i Klaudia Pyszka. Wyjaśniły dzieciom, co to znaczy być niepełnosprawnym, z czego niepełnosprawność może wynikać oraz jakie potrzeby mają dotknięte nią osoby. Bez względu na ograniczenia, największym marzeniem takich ludzi jest żyć najbardziej normalnie, jak tylko się da. Uczestnicy spotkania obejrzeli krótkie filmiki przedstawiające kilka podstawowych zasad, jakimi powinniśmy się kierować w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

    Na koniec  apelu dzieci z klas 0-3 otrzymały obrazki do kolorowania, natomiast starsi uczniowie z klas 4-8 wypełniły test online Savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. Test składał się z 15 pytań, gdzie 17 uczniów uzyskało 100% wynik. Zwycięzcom gratulujemy!

1948.jpg 

1949.jpg 

1950.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry