Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Sobota, 04 lipca 2020, Do końca roku 180 dni Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Szkolne wybory parlamentarne

Dodane: demo Data: 2019-10-15 11:26:20 (czytane: 210)  Wersja do druku

Dnia 10 października 2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona symulacja wyborów parlamentarnych w ramach programu edukacyjnego „Młodzi głosują”.

Celem akcji było poznanie przez uczniów procedur demokratycznych wyborów oraz zachęcanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, gdy będą już dorosłymi obywatelami naszego kraju. Oczywiście głosowanie poprzedziła długa kampania informacyjna.
W lokalu wyborczym, urządzonym w jednej z klas, był stół dla komisji wyborczej, prawdziwa urna do głosowania, parawany, specjalnie wydrukowane karty do głosowania, które zawierały nazwy rzeczywistych komitetów wyborczych biorących udział w wyborach powszechnych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem udawali się do “lokalu wyborczego”, by oddać swój głos.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała młodzieżowa komisja wyborcza, w której zasiadały dziewczynki z klasy ósmej. Po wyborach sporządzony został protokół zawierający informacje o wynikach. Uprawnionych do głosowania było 60 uczniów z klas VI- VIII. Swoje głosy do urny wrzuciło 56 osób, w tym 1  był nieważny.
Przygotowana symulacja wyborów była bardzo ważnym przedsięwzięciem, gdyż dzięki niemu uczniowie zrozumieli, że należy brać udział w wyborach, bo to jest nie tylko nasz obowiązek, ale przede wszystkim przywilej, pozwalający nam w sposób pośredni rządzić krajem.

1911.jpg 

1912.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry