Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Piątek, 28 lutego 2020, Do końca roku 307 dni Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Dni Dziedzictwa

Dodane: demo Data: 2019-09-09 12:59:12 (czytane: 124)  Wersja do druku

Tegoroczne Dni Dziedzictwa, które odbędą się 15 września, obiecują wiele atrakcyjnych imprez. Na pacanowskim Rynku stanie trójramienne „Drzewo wspomnień”,

w ramionach którego przedstawiciele trzech generacji: seniorów, dorosłych i dzieci – spiszą swoje ulubione postaci literackie. Zostaną zorganizowane warsztaty kowalstwa artystycznego prowadzone przez miejscowego rzemieślnika Roberta Rogalę (nawiązujące do legendy o kowalach z Pacanowa, których fachowość zainspirowała Koziołka Matołka.) Przewidziano także naukę tańców regionalnych i gier podwórkowych, które dziadkowie zademonstrują wnukom i na odwrót.
   W trakcie obchodów mieszkańcy gminy będą malować ilustracje zgłoszonych wcześniej przez siebie pomysłów na mural, który 11 listopada ozdobi pacanowski Rynek. Przedstawi on łączące pokolenia postaci lub sceny bajkowe. Wykonane prace staną się osnową projektu i zostaną zaprezentowane w listopadzie na wystawie.
   W czasie Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę Bajkowy Świat, Krainę Soria Moria, a Mały Teatr zaprezentuje spektakl “Krawiec Niteczka”
   Koalicjantami są: Szkoła Podstawowa w Pacanowie, Urząd Miasta i Gminy Pacanów. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Pilne !

  Kalendarz ważnych wydarzeń

  Ogłoszenia

  Artykuły

  Wróć do góry