Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 25 lutego 2020, Do końca roku 310 dni Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Podsumowanie Programu Edukacji Antytytoniowej ,,Czyste Powietrze Wokół Nas”

Dodane: demo Data: 2019-06-20 12:22:42 (czytane: 256)  Wersja do druku

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z klas 0a i 0b Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy

w Ratajach Słupskich po raz kolejny wzięły udział w programie edukacji antytytoniowej ,,Czyste Powietrze Wokół Nas”, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Busku-Zdroju.

Odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, które składały się z pięciu zajęć warsztatowych. Zajęcia te obejmowały tematykę szkodliwości palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki oraz pozwoliły przyjąć właściwą postawę wobec zagrożenia nikotynowego – biernego palenia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Dodatkowo w ramach realizacji programu zorganizowano gazetkę informacyjną dla rodziców. Odbył się także marsz antytytoniowy na zakończenie którego dzieci deptały papierosy wykonane na zajęciach. Dzieci rozwiązywały quizy, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą, wymieniały również zagrożenia dla środowiska związane z dymami przemysłowymi i bez problemu rozróżniały zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem tytoniu i przebywaniem w obecności palących. 

W dniu 11 czerwca br. na podsumowanie programu przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt.: ,,Nie pal przy mnie, proszę!” na które zostali zaproszeni rodzice dzieci oraz kl. I-III wraz z wychowawcami. Zaproszeni goście obejrzeli także film pt.: ,,Przyczyny i skutki palenia tytoniu”. Udział w tym programie został odebrany pozytywnie a przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły głośne brawa na zakończenie i uśmiechnięte twarze widowni.

1_7.jpg 

IMG_20190612_WA0003.jpg 

IMG_20190612_WA0001.jpg_3.jpg  

3_8.jpg

 IMG_20190611_WA0002.jpg_4.jpg

 

 

 

 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry