Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 17 września 2019, Do końca roku 105 dni Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Konrad Polański laureatem XVI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Dodane: demo Data: 2019-04-11 10:33:52 (czytane: 116)  Wersja do druku

Konrad Polańsk uczeń III klasy gimnazjalnej naszej szkoły zdobył zaszczytny tytuł laureata XVI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Laureaci przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkoły ponadgimnazjalnej bez względu na kryteria obowiązujące w danej szkole. Osiągnięcie zostaje też wpisane na świadectwie szkolnym.

Konkursy przedmiotowe organizowane są z myślą o uczniach zdolnych. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Nielicznym tylko udaje się dotrzeć aż do finału i walczyć o uzyskanie tytułu laureata. Wśród tych najlepszych znalazł się Konrad, który jest jedynym laureatem w Gminie Pacanów i jednym z dwóch z historii w całym powiecie buskim. Stosowne zaświadczenie i pamiątkowy medal odebrał z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 kwietnia 2019 roku w WDK w Kielcach. Konradowi, podczas uroczystości towarzyszyła przygotowująca go do zmagań nauczycielka Elżbieta Biskup.

k.JPG 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Pilne !

  Kalendarz ważnych wydarzeń

  Ogłoszenia

  Artykuły

  Wróć do góry