Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Poniedziałek, 13 lipca 2020, Do końca roku 171 dni Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Konrad Polański laureatem XVI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii

Dodane: demo Data: 2019-04-11 10:33:52 (czytane: 248)  Wersja do druku

Konrad Polańsk uczeń III klasy gimnazjalnej naszej szkoły zdobył zaszczytny tytuł laureata XVI Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Konkursy przedmiotowe, organizowane pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, są jednymi z najbardziej prestiżowych konkursów organizowanych dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Cieszą się one dużą popularnością, o czym świadczy ogromna liczba chętnych biorących w nich udział. Tytuł laureata zwalnia m.in. z pisania egzaminów końcowych z danego przedmiotu- uczeń uzyskuje wtedy automatycznie 100% punktów możliwych do zdobycia oraz przynosi wiele innych wymiernych korzyści. Laureaci przyjmowani są w pierwszej kolejności do szkoły ponadgimnazjalnej bez względu na kryteria obowiązujące w danej szkole. Osiągnięcie zostaje też wpisane na świadectwie szkolnym.

Konkursy przedmiotowe organizowane są z myślą o uczniach zdolnych. Rywalizacja przebiega na trzech etapach- szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Nielicznym tylko udaje się dotrzeć aż do finału i walczyć o uzyskanie tytułu laureata. Wśród tych najlepszych znalazł się Konrad, który jest jedynym laureatem w Gminie Pacanów i jednym z dwóch z historii w całym powiecie buskim. Stosowne zaświadczenie i pamiątkowy medal odebrał z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, podczas uroczystej gali, która odbyła się 4 kwietnia 2019 roku w WDK w Kielcach. Konradowi, podczas uroczystości towarzyszyła przygotowująca go do zmagań nauczycielka Elżbieta Biskup.

k.JPG 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry