Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 15 października 2019, Do końca roku 77 dni Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Podsumowanie akcji Góra Grosza

Dodane: demo Data: 2019-03-21 18:42:21 (czytane: 229)  Wersja do druku

„ Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne pokazujące najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja ta na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Samorząd Szkolny jak w poprzednich latach ogłosił konkurs na najaktywniejszą klasę, a zachętą była nagroda Dyrektora Szkoły Krzysztofa Eliasza dla klasy, która zbierze największą liczbę monet i największą kwotę. Uczniowie i przedszkolaki nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.” Po zakończeniu zbiórki i zliczeniu wszystkich monet okazało się, iż udało nam się zebrać 771 zł. Wyłoniliśmy trzy klasy, które wykazały się największą aktywnością i potrafią dzielić się z innymi choćby malutkim grosikiem. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na uroczystym apelu. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a na podium znalazły się:

Miejsce I – klasa III

Miejsce II – klasa II a

Miejsce III – klasa I

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Rodzicom oraz Uczniom za zaangażowanie się i zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci. Dzięki takim akcjom uświadamiamy sobie, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.  

kl1.JPG 

DSC04503.JPG_3.JPG

 

 

DSC04499.JPG2.JPG 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry