Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 18 czerwca 2019, Do końca roku 196 dni Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Dodane: demo Data: 2018-06-21 09:48:18 (czytane: 216)  Wersja do druku

Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez ekspertów Instytutu Blend-a-med.,Oral-B oraz Disney Polska.

Brali w nim udział uczniowie z klas I A, I B i II. ( 19 chłopców i 24 dziewczynki). Koordynatorem była wychowawczyni klasy II Lidia Nega. Uczestnicy zostali zakwalifikowani do programu po pisemnym wyrażaniu zgody przez rodziców, którzy otrzymali bezpłatne broszury wspierające ich wiedzę na temat właściwej higieny jamy ustnej.

Podczas prowadzonych w bardzo ciekawy sposób zajęć uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, właściwego dbania o zęby, poznali sposoby i częstotliwość prawidłowego ich szczotkowania oraz przełamali bariery dotyczące regularnych wizyt stomatologicznych. Pomocne w tym były środki dydaktyczne w postaci prezentacji multimedialnej, książeczek z kolorowankami i instrukcjami przekazane przez patronów akcji. Wiek 6-8 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. Nasi milusińscy dzięki uczestnictwie w Programie dowiedzieli się, jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie w przyszłości będą mieć ,,piękne uśmiechy”.

Program zakończony został przyznaniem imiennego certyfikatu dla każdego dziecka, potwierdzającego udział i zdobytą wiedzę.

Dziękujemy organizatorom za tak ciekawy i kształcący program.

1077.jpg 

1078.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry