Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Czwartek, 21 marca 2019, Do końca roku 285 dni Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Program Edukacji Antytytoniowej ,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Dodane: demo Data: 2018-06-08 09:16:50 (czytane: 190)  Wersja do druku

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich, przystąpiły do realizacji Programu Edukacji Antytytoniowej ,,Czyste Powietrze Wokół Nas”.

Odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, które składały się z pięciu zajęć warsztatowych. Zajęcia te obejmowały tematykę szkodliwości palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego na organizm ludzki oraz pozwoliły przyjąć właściwą postawę wobec zagrożenia nikotynowego – biernego palenia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały w zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Dodatkowo w ramach realizacji programu zorganizowano gazetkę informacyjną dla rodziców na temat: ,,Nie pal przy mnie proszę ! ”. Odbył się także marsz antytytoniowy na zakończenie którego dzieci deptały papierosy wykonane na zajęciach.
Podsumowaniem programu były zajęcia, na których dzieci rozwiązywały quizy, gdzie mogły wykazać się zdobytą wiedzą. Przedszkolaki wymieniały również zagrożenia dla środowiska związane z dymami przemysłowymi i bez problemu rozróżniały zagrożenia dla zdrowia związane z paleniem tytoniu i przebywaniem w obecności palących.

1058_1.jpg 

1059_1.jpg 

1060.jpg 

1061.jpg 

1062.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry