Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 19 lutego 2019, Do końca roku 315 dni Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Zaczarowany Dzień Babci i Dziadka

Dodane: demo Data: 2018-02-01 16:01:19 (czytane: 251)  Wersja do druku

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich zapraszanie babć i dziadków na uroczystość

z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta miła uroczystość odbyła się 22 stycznia 2018 r. pod hasłem: ,,Zaczarowany Dzień Babci i Dziadka”. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano wspaniały program artystyczny oraz poczęstunek.  Na wstępie Pan Dyrektor mgr inż. Krzysztof Eliasz przywitał zgromadzonych ciepłymi słowami oraz złożył serdeczne życzenia honorowym gościom. Na pięknie udekorowanej hali gimnastycznej, dzieci z klas 0 - III wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków oraz świetnie odegraną - ,,na wesoło” przez małych aktorów z klas 0a i 0b - inscenizacje wiersza ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dziadkowie  ze wzruszeniem i uśmiechem na twarzach oglądali humorystyczne przedstawienie. Frekwencja jak co roku dopisała. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami oraz kalendarze ze swoim zdjęciem lub zdjęciem przedstawiającym swoją babcię i dziadziusia.

Atmosfera tej uroczystości, której koordynatorkami były wychowawczynie najmłodszych w szkole klas – p. Edyta Jędo i p. Karolina Major, była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!!

DSC01134_I.JPG 

DSC01136_IB.JPG

DSC01141__V.JPG

DSC01145III_2.JPG

DSC01146_II.JPG

DSC01140IV.JPG

 

 

 

 
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry