Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Wtorek, 19 lutego 2019, Do końca roku 315 dni Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

http://sprataje.tbu.pl

Wiadomosci

Uroczyste Jasełka i spotkanie opłatkowe

Dodane: demo Data: 2018-01-05 12:14:15 (czytane: 284)  Wersja do druku

"Bóg się rodzi w każdym z nas"

   Pod tym hasłem  odbyły się  PIĘKNE JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE w SZKOLE

PODSTAWOWEJ W RATAJACH SŁUPSKICH.

 Spotkanie związane  z wystawieniem  Jasełek  na szkolnej  scenie stało się wyjątkową uroczystością w szczególnym czasie - tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dostarczyło wszystkim wielu wrażeń  i wzruszeń. Tradycyjne, jak od wielu lat, Jasełka przygotowała Pani katechetka Zofia Sadowska, która zaangażowała  do odegrania ról  uczniów szkoły podstawowej oraz młodzież klas gimnazjalnych .Widowisko poetycko- muzyczne  zostało przedstawione w kilku odsłonach na tle  przepięknej scenerii związanej z przyjściem Chrystusa na świat. Na szczególną uwagę zasługuje wielka dbałość o wystrój, stroje aktorów
i rekwizyty. Na szkolnej scenie podziwiać można min. Józefa, Maryję, pasterzy, szewca,dzieci, kramarkę i biedną kobietę. Nie zabrakło  również przepięknych kolęd i utworów muzycznych związanych z tym szczególnym dniem w wykonaniu  uczniów naszej szkoły. W uroczystości oprócz młodzieży szkolnej, grona pedagogicznego uczestniczyli  przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Panią Ewą Szparą. Na koniec głos zabrał Dyrektor szkoły Krzysztof Eliasz, który podziękował za piękne, bogate i skłaniające do refleksji przedstawienie i złożył wszystkim  świąteczne życzenia.

  Niech w naszych umysłach i sercach na długo zagości przesłanie wypowiedziane na zakończenie spotkania przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego.. Niech czas Bożego Narodzenia będzie naprawdę radosny, pełen szczerej miłości. aby moc betlejemskiego żłóbka otaczała wszystkich spokojem, ciepłem i rozwagą. Aby wszystko, co bolało, co niosło przygnębienie i beznadziejność, zabrał odchodzący rok. Niech to, co nowe będzie miłą niespodzianką i wspaniałym przeżyciem"

DSC01091.jpg 

DSC01074.jpg 

DSC01086.jpg 

DSC01071.jpg 


Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Pilne !

Kalendarz ważnych wydarzeń

Ogłoszenia

Artykuły

Wróć do góry