Szkoła Podstawowa w Ratajach Słupskich

Niedziela, 12 lipca 2020, Do końca roku 172 dni Imieniny: Brunona, Jana, Wery

http://sprataje.tbu.pl

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich odbył się Powiatowy Finał 

 

Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych. Patronat honorowy nad turniejem objęło Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju. Zmagania uczestników z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju nadzorowali mł. asp. Marcin Czarnecki oraz asp. Justyna Konopka. Przybyłych powitała i turniej otworzyła wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Pani Natalia Koper. Po uroczystym otwarciu uczestnicy przystąpili do rywalizacji, która toczyła się w dwóch grupach. Grupa pierwsza to uczniowie klas 4-5, a grupa druga to uczniowie klas 6-8 i klasa 3 gimnazjum.

Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych z Rataj Słupskich, Pacanowa, Nowego Korczyna, Starego Korczyna i Tucząp.

Turniej składał się z trzech etapów.
W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy teoretycznej dotyczącej znajomości przepisów ruchu drogowego.
Druga część praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na wymagającym torze przeszkód.
Trzecim elementem turniejowych zmagań była umiejętność udzielenia pierwszej pomocy medycznej pod czujnym okiem ratownika medycznego.
Po zakończeniu zmagań, przyszła kolej na podsumowanie wyników i wyłonienie zwycięskich drużyn. 

Klasyfikacja końcowa:

Grupa I
I miejsce – SP Rataje Słupskie

Grupa II
I miejsce – SP Tuczępy
II miejsce – SP Rataje Słupskie
III miejsce – Pacanów. 
IV miejsce - Nowy Korczyn
V miejsce - Stary Korczyn

Awans do etapu wojewódzkiego zapewnili sobie zwycięzcy poszczególnych grup, czyli drużyny ze Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich i Szkoły Podstawowej w Tuczępach. Drużyny te będą reprezentowały Powiat Busko-Zdrój w finale wojewódzkim tego turnieju, który odbędzie się w dniach 27 i 28 maja w Kielcach.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki rzeczowe.
Na zakończenie zmagań turniejowych gratulacje wszystkim uczestnikom złożył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich Pan Krzysztof Eliasz. Dyrektor podziękował również funkcjonariuszom policji i ratownikowi medycznemu, którzy wspólnie czuwali nad prawidłowym przebiegiem turnieju. 
Celem przeprowadzenia turnieju, było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

DSC04581.jpgWróć do góry